Ostatnie lata to stosunkowo ostra dyskusja na temat ekologii i opalania naszych domów zimą. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż dotychczas stosowane przez nas rozwiązania w tym zakresie, nie do końca sprawdzały się w kwestii ekologii. Każdej zimy nasze ulice zasłania gęsty smog, przez co też wyjście na dwór staje się prawdziwą udręką dla naszego zdrowia. Wprowadzone przepisy jasno regulują pewne kwestie, i już od tego roku nie będziemy mogli korzystać z najtańszych i najsłabszych jakościowo materiałów opałowych, wobec czego tez, z większym impetem rusza produkcja materiałów bardziej ekologicznych takich jak wszelkiego rodzaju brykiety drzewne, czy też pellet.
Produkcja brykietów drzewnych.
Bardzo dobrym i ekologicznym materiałem opałowym, są wszelkiego rodzaju brykiety drzewne, które możemy produkować z różnego rodzaju, drzewnych materiałów odpadowych. Mogą to być zrębki, wióry, czy też inne odpady drzewne, uprzednio rozdrobnione. W toku produkcji brykietów drzewnych, drobne fragmenty drewniane są ciśnieniowo prasowane do postaci kostek, czy też innej, w zależności od zastosowanych form, które nadają się zarówno do palenia w piecach C.O., jak również do opalania w kominkach pokojowych. Szczególnie dobrze sprawdzają się właśnie w przypadku kominków, bowiem brykiety palą się stosunkowo długo, wydzielając niewielkie ilości popiołu. Dzięki temu też, jest to nie tylko materiał opałowy w pełni ekologiczny, ale również gwarantujący nam duży poziom komfortu podczas jego używania. Do kominka nie trzeba dokładać zbyt często, a brykiet drzewny daje duże ilości ciepła.
Maszyny do produkcji brykietów drzewnych.
Przede wszystkim, aby możliwe było brykietowanie odpadów drzewnych takich jak wióry, zrębki oraz trociny, niezbędne będą odpowiednie maszyny do brykietowania. Ich zakup nie należy do jakichś wybujałych wydatków, wobec czego, uruchomienie produkcji brykietów nie jest niczym skomplikowanym. Przez wzgląd na łatwą dostępność materiałów do produkcji brykietu, idealnym rozwiązaniem będzie jego produkcja przez tartaki, które przecież trocin mają pod dostatkiem. Zakupując odpowiednie maszyny do brykietowania dla tartaków, możliwe będzie osiągnięcie wyższego poziomu zyskowności z działalności. Do tego dochodzi brak problemu pozbywania się odpadów z procesu cięcia drzewa, a to oczywiście przyczynia się do generowania stosunkowo sporych oszczędności. Ponadto, tartak może wykorzystywać produkowany przez siebie brykiet nie tylko do sprzedaży, ale także do opalania własnych obiektów, dzięki czemu będziemy mieć kolejne oszczędności oraz wpływ na ekologię. Jednym słowem, wprowadzone w życie przepisy dotyczące materiałów opałowych napędzają w pewnym sensie koniunkturę na brykiet drzewny, dzięki czemu tartaki mogą zwiększyć poziom zyskowności swojej działalności oraz podnieść poziom ekologii własnego systemu ogrzewania, a to w tym wszystkim jest kwestią najważniejszą.
TAGI