Dawno, dawno temu, za górami, za lasami była średniowieczna polska. Była ona religijną utopią dla każdego, gdyż tolerancja religijna Polaków nie znała granic. Wojsko siało postrach w państwach, które musiały z nimi walczyć a gospodarka kwitła niczym kwiaty na wiosnę. Nic więc dziwnego, że nasze państwo stało się łakomym kąskiem dla naszych sąsiadów. Podzielili sobie oni ziemię naszego państwa na trzy części i zabrali jeden po drugim. Nasze państwo zniknęło na 123 lata. Dopiero pierwsza wojna światowa przywróciła naszą ojczyznę na mapy, lecz pojawiły się nowe problemy. Dawni Polacy dawno odeszli i zostali teraz tylko ci wychowywani w duchu polskości. Stanęli oni przed nie lada wyzwaniem, gdyż musieli zjednoczyć to, co zostało podzielone, a to ciężka robota. By to uczynić, wprowadzono jedną walutę oraz jedne prawo dla wszystkich przedsiębiorstw na terenie II Rzeczypospolitej. Próbowano zunifikować właściwie wszystko i gdy zaczynało się układać, wybuchła Druga Wojna Światowa.
Wojna i czasy powojenne.
Blitzkrieg Niemców oraz wkroczenie ZSRR na teren polski zastopowało polską gospodarkę, a także przyczyniło się do jej zacofania. Wielu przedsiębiorców zostało wcielonych do armii, gdzie zginęli walcząc za ojczyznę, zostawiając swoje firmy bez właścicieli. Sprawę pogorszył jeszcze ustrój przyjęty przez Polskę po wojnie – Komunizm. Jako państwo satelitarne ZSRR zostaliśmy zmuszeni do przyjęcia gospodarki centralnie sterowanej. Ceny były nieadekwatne do wartości towaru, ponieważ były ustalane odgórnie. Kolejki były długie, a półki puste. Bez znajomości nie można było pozwolić sobie na jakiekolwiek udogodnienia. Firmy nie przynosiły zysków. Na szczęście z biegiem czasu ZSRR rozpadł się, i przez nasze zachodnie granice do naszego państwa wtoczył się kapitalizm, znacznie podnosząc komfort życia przeciętnego obywatela w naszym państwie. Przedsiębiorcy państwowi i zagraniczni wywęszyli potencjał na naszej ziemi. Firmy zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Wolny rynek reguluje ceny sam, więc produkty zaczęły być w cenie mniej więcej ich wartości.
Próba założenia firmy.
Każdy może założyć swoje przedsiębiorstwo. Potencjalne zyski są wiele większe, niż zarobek jako pracownik, a ewentualne niedogodności można eliminować poprzez badania ewaluacyjne. Firmy, które oferują takie usługi przez cały proces ewaluacji prowadzą badania, służące zbieraniu informacji na temat naszej firmy, oraz podpowiadają nam, co jeszcze powinniśmy ulepszyć.
TAGI